Jarní atletické závody

V sobotu 16. června 2018 pořádal Atletický oddíl T. J. Sokol Lysá nad Labem ve víceúčelovém sportovním areálu u ZŠ J. A. Komenského již tradiční závody v atletickém čtyřboji.

Akce se zúčastnilo celkem 211 mladých atletů a atletek ročníků 2004 – 2011 z Lysé nad Labem, Nymburka, Staré Boleslavi, Milovic, Kounic, Prahy, Neratovic, Českého Brodu, Říčan, Čelákovic a Kralup nad Vltavou.

Závodilo se v atletickém čtyřboji: běh 60 m (mladší kategorie 2011 -2009 50 m), skok daleký, hod kriketovým míčkem (mladší kategorie 2011 -2009 tenisovým míčkem) a závěrečný běh na 300 m. Závody probíhaly současně v 5 sektorech, a tak si mohli diváci (odhadem 200), vybrat, kde budou povzbuzovat. Tři nejlepší v součtu všech čtyř disciplín byli odměněni medailemi. Zároveň každý účastník obdržel medaili z voňavého perníku, takže případná zklamání byla kompenzována sladkou tečkou.

Panovalo krásné počasí a tak při velké konkurenci padal jeden parádní výkon za druhým.
Velké dík patří všem, kteří se podíleli na pohodovém průběhu atletických závodů z řad rodičů a dobrovolníků, a to jak v pozici rozhodčích v jednotlivých sektorech, tak v roli průvodců jednotlivých skupin závodníků nebo jako technický servis v zázemí závodů.

Výsledková listina k nahlédnutí.

Tomáš Jakubal, Atletický oddíl T. J. Sokol Lysá nad Labem